1/2024

Pražští radní schválili významné posílení úklidu komunikací

| autor: TZ Praha.eu0

Pražští radní schválili významné posílení úklidu komunikací

Většina nově vyčleněných prostředků proto půjde na vysokotlaké čištění. Uvedl to náměstek primátorky a radní pro dopravu, sport a volný čas a Petr Dolínek.

„Jde o plnění našeho slibu, že ulice budou viditelně čistší a že ubyde polétavých částic v ovzduší. 

Zintenzivní se jak standardní strojní úklid komunikací, tak vysokotlaké mytí vozovek s tzv. tichým asfaltem a vozovek v tunelech, přibude strojových vysavačů na elektrický pohon - prostě úklid bude pořádně vidět,“ řekl Petr Dolínek.

Petr Dolínek dále uvedl, že v letních měsících přibývá požadavků hlavního města, městských částí a dalších subjektů, včetně podnětů od občanů na čištění komunikací a zvýšení kvality prováděného čištění, čistoty ovzduší a snížení prašnosti. 

Vedle evidentního – viditelného znečištění se jedná o problém, který sice není výrazně viditelný, ale o to je nebezpečnější pro zdraví obyvatel hlavního města. Polétavý prach je jednou z nejvýraznějších znečišťujících příměsí ovzduší v Praze. 

Základní možností snižování koncentrací polétavého prachu, způsobeného dopravou je i navýšení četností strojního čištění komunikací, zejména tlakového splachu vozovek.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ