1/2024

Praha schválila čtvrt miliardy pro PVS

| autor: Tisková zpráva HM Praha0

Praha schválila čtvrt miliardy pro PVS

Není žádným tajemstvím, že pražská vodohospodářská infrastruktura je stará desítky let a vyžaduje rozsáhlé investice, abychom předešli haváriím a nuceným odstávkám, které Pražanům samozřejmě komplikují život.

Proto jsem ráda, že se podařilo pro rozpočet PVS získat takto významnou částku, která bude následně investována právě do rekonstrukcí sítí,“ řekla radní pro oblast infrastruktury a životního prostředí Jana Plamínková.

PVS v roce 2017 pracuje s rozpočtem 1 958 106 milionů Kč, přičemž na rekonstrukci vodohospodářské infrastruktury bylo původně určeno 1,4 mld. Kč a 550 mil. Kč měl činit příspěvek na dostavbu nové vodní linky. Nyní Praha 250 milionů Kč PVS vrátila, takže investiční rozpočet se o tuto částku navýší.

Mezi významné akce letošního roku patří například rekonstrukce kanalizací a obnovy vodovodních řadů v ulici Klapkově v Praze 8 v úseku Zenklova-Ústecká v celkové výši zhruba 120 mil. Kč, kompletní rekonstrukce čerpací stanice Novodvorská v ulici Sulické v Praze 4 s náklady cca 35 mil. Kč a řada dalších akcí. Pokračuje samozřejmě i celková přestavba Ústřední čistírny odpadních vod Praha na Císařském ostrově (ÚČOV).

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA