Praha schválila čtvrt miliardy pro PVS

| autor: Tisková zpráva HM Praha0

Praha schválila čtvrt miliardy pro PVS

Není žádným tajemstvím, že pražská vodohospodářská infrastruktura je stará desítky let a vyžaduje rozsáhlé investice, abychom předešli haváriím a nuceným odstávkám, které Pražanům samozřejmě komplikují život.

Proto jsem ráda, že se podařilo pro rozpočet PVS získat takto významnou částku, která bude následně investována právě do rekonstrukcí sítí,“ řekla radní pro oblast infrastruktury a životního prostředí Jana Plamínková.

PVS v roce 2017 pracuje s rozpočtem 1 958 106 milionů Kč, přičemž na rekonstrukci vodohospodářské infrastruktury bylo původně určeno 1,4 mld. Kč a 550 mil. Kč měl činit příspěvek na dostavbu nové vodní linky. Nyní Praha 250 milionů Kč PVS vrátila, takže investiční rozpočet se o tuto částku navýší.

Mezi významné akce letošního roku patří například rekonstrukce kanalizací a obnovy vodovodních řadů v ulici Klapkově v Praze 8 v úseku Zenklova-Ústecká v celkové výši zhruba 120 mil. Kč, kompletní rekonstrukce čerpací stanice Novodvorská v ulici Sulické v Praze 4 s náklady cca 35 mil. Kč a řada dalších akcí. Pokračuje samozřejmě i celková přestavba Ústřední čistírny odpadních vod Praha na Císařském ostrově (ÚČOV).

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK