2/2023

Praha navýší rozpočet Programu Čistá energie Praha 2017

| autor: Tisková zpráva HM Praha0

Praha navýší rozpočet Programu Čistá energie Praha 2017

Na realizaci programu bylo v rozpočtu hl. m. Prahy pro rok 2017 vyčleněno na výměnu zdroje vytápění celkem 18 mil. Kč, přičemž objem přijatých žádostí každoročně převyšuje alokaci rozpočtovaných prostředků. Dle kvalifikovaného odhadu magistrátu hl. m. Prahy došlo už v první půlce července k vyčerpání vyhrazených financí na tento rok.

„Navýšení prostředků pro podporu Programu Čistá energie Praha 2017 zajistí snížení počtu zamítnutých žádostí z důvodu vyčerpání jeho rozpočtu v tomto roce. Osobně jej považuji za velmi přínosný, a proto je vhodné abychom i nadále zajistili jeho plynulý chod. Z těchto důvodů jsem připravena materiál v Radě jednoznačně podpořit.“ uvedla náměstkyně Kislingerová.

Za celou dobu trvání programu podpořilo město přes 46 tisíc domácností celkovou částkou větší než 500 mil. korun, což významně napomohlo přeměně drtivé většiny lokálních topenišť na uhlí ve prospěch některé z ekologických variant vytápění a přispěl tak ke zkvalitnění ovzduší v hlavním městě Praze.

Program se postupně zaměřil na výměnu lokálních topidel ve prospěch centrálního vytápění a od roku 2010 byla zavedena podpora výměny dožívajících plynových kotlů za nové, účinnější a ekologicky šetrnější.

Pravidla Programu jsou každoročně aktualizována s ohledem na současnou energetickou politiku, ale i na vývoj nových technologií v oblasti vytápění a ohřevu vody. Aktuálně tak lze např. žádat o dotaci na tepelná čerpadla.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP