1/2024

Plynové kotle: výsledky statistického zjišťování v letech 2017 – 2019

| autor: MPO0

Plynové kotle: výsledky statistického zjišťování v letech 2017 – 2019

Předkládaná zpráva je výsledkem zpracování veškerých dostupných statistických zdrojů z dané oblasti. Obsahuje především data z vlastních šetření MPO, data Asociace podniků topenářské techniky i data stavební statistiky Českého statistického úřadu.

Statistika byla připravena z několika důvodů. Tím hlavním je, že dosud nebyla provedena obdobná statistika, která by pokrývala všechny relevantní firmy působící na trhu. Druhým důvodem byl předpoklad, že v současné době dochází k výrazným strukturálním změnám ve vytápění domácností kvůli přechodu od pevných paliv k ekologičtějším technologiím vytápění.

Kotle na zemní plyn jsou jednou z podporovaných technologií. Současně dochází i ke změnám ve struktuře prodejů vlastních plynových kotlů, kdy se zvyšuje podíl prodejů kondenzační technologie.

Na druhou stranu se snižuje podíl využívání zemního plynu při vytápění novostaveb rodinných domů. Včasné zachycení těchto trendů je důvodem zahájení této statistiky ze strany MPO. Studie může také sloužit pro odbornou veřejnost a jednotlivé firmy působících v odvětví plynových kotlů jako zdroj informací o vývoji trhu a jeho struktuře.

Přílohy ke stažení:

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP