Reklama

11. 5. 2017  |  Aktuality  |  Autor: Ing. Jaroslav Martínek, Město s dobrou adresou

Plány udržitelné městské mobility - nabídka spolupráce na evropské úrovni

Několik českých měst má již zpracován Plán udržitelné městské mobility (PUMM), např. Ostrava, Opava, Plzeň, v některých se právě zpracovává (Olomouc, Brno, Praha, Liberec a Jablonec).

Další města se pak připravují na zpracování svého prvního PUMM (Jihlava, Karlovy Vary). Vzhledem k tomu, že PUMM není jednorázový dokument, ale proces, pak je jedno, zda město takový dokument má, či nemá. Stále je potřeba pracovat na PUMM.

V tomto kontextu pak pro odborníky z českých měst je zajímavá nabídka přihlásit se do první výzvy CIVITAS SUMPs-Up, která je určena pro všechny, kteří se zabývají problematikou městského plánování.

I čeští odborníci se mohou stát součástí Inovačního pilotního fondu IPP (Innovation Pilot Pool), kde vybrané skupiny odborníků v oblasti plánování dopravy a městské mobility se budou společně podílet na vývoji inovativních nástrojů a služeb na podporu rozvoje PUMM v evropských městech.

Pomocí IPP vznikne stočlenná komunita dopravních expertů, kteří díky finančním prostředkům projektu SUMPs-Up a prostřednictvím spoluúčasti na jeho vzdělávacích aktivitách budou testovat postupy, nástroje a metodologii SUMP v reálných podmínkách na regionální i místní úrovni. Následně budou o svých zkušenostech poskytovat zpětnou vazbu, která testované nástroje a metodiky pomůže maximálně zdokonalit.

Formulář žádosti a všechny potřebné dokumenty naleznete na www.ipp.sumps-up.eu.

Termín pro podání žádosti je 24. květen 2017.

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebuje další informace, kontaktujte prosím helpdesk IPP na helpdesk@sumps-up.eu nebo napište na info@dobramesta.cz.

Zdroj: SMO ČR

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372