1/2024

PE Podcast #2: Akumulace energie není jen o bateriích

| autor: redakce0

fousek_mensi.png
zdroj: redakce

Akumulace energie, a zejména rozvoj těchto technologií, je tématem, které čím dál více nabývá na důležitosti. Pokud by se nám podařilo přebytečnou energii ve velkém ukládat a využívat až později, mohli bychom se pak lépe vyrovnávat se situacemi, kdy je nedostatek energie a její ceny dramaticky stoupají. Naším dnešním hostem je Jan Fousek, ředitel asociace pro akumulaci energie AKU-BAT CZ.

Asociace sdružuje nejvýznamnější subjekty z oblasti akumulace energie. Častým omylem je předpoklad, že do asociací vstupují pouze „výrobci a prodejci baterií“. Členy asociace AKU-BAT jsou i teplárny, univerzity, banky, technologické firmy nebo obchodníci s elektřinou. Významnou oblastí, kterou se asociace zabývá, je agregace flexibility. "I u nás začíná být agregace flexibility obrovským tématem vzhledem k nastávajícím změnám na trhu s elektřinou," říká Jan Fousek, který je hostem dalšího dílu podcastu.

V tomto díle se dotkneme současného stavu akumulace v České republice, který porovnáme se situací v zahraničí. Upřesníme, v čem Česko zaostává, a co bude vyžadovat technologický vývoj a "zelený" směr v budoucnosti. Zaměříme se na současnou legislativu, a na to, zda je v oblasti akumulace energie dostačující, neopomeneme ani plánovanou výstavbu gigafactory v ČR.

Vše se dozvíte v druhém díle našeho podcastu:

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP