Panorama zpracovatelského průmyslu ČR 2018

| autor: MPO0

Panorama zpracovatelského průmyslu ČR 2018

Publikace popisuje jednotlivá odvětví zpracovatelského průmyslu ČR, jejich vývoj, dosažené výsledky, a zároveň tak prezentuje výsledky průmyslových firem působících na území České republiky. Je solidní základnou pro sledování konkurenceschopnosti odvětví s možností predikovat další vývoj.

Jedinečná je tím, že data za zpracovatelská odvětví uvádí až do oborové struktury a je tak velkým přínosem a významným zdrojem informací. Jiný takto podrobně strukturovaný materiál u nás neexistuje. Panorama ukazuje, že Ministerstvo průmyslu a obchodu je institucí, která profesionálně analyzuje a zachytává současné trendy a staví na nich své další strategické kroky.

Panorama zpracovatelského průmyslu ČR slouží široké odborné veřejnosti u nás i v zahraničí a zároveň umožňuje prezentovat úspěchy jednotlivých odvětví v mezinárodním měřítku.

Publikace je zpracována podle členění klasifikace činností CZ-NACE a klasifikace zahraničního obchodu s komoditami CZ-CPA. Má za cíl poskytnout čtenáři celkový pohled na aktuální situaci a úroveň odvětví i jejich oborů. Zachycuje vývoj v letech 2008 – 2018.

Další statistické údaje o jednotlivých odvětvích zpracovatelského průmyslu, které nejsou uvedené v publikaci, lze nalézt v interaktivním prohlížeči ekonomických ukazatelů na webu ministerstva.

Přílohy ke stažení:

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK