1/2021

Odborná skupina Evropské komise „Průmyslové fórum“ – výzva pro zájemce o účast z řad zúčastněných stran

| zdroj: MPO0

businessman-2606506_640.jpg
zdroj: Pixabay

Komise zřizuje Průmyslové fórum.

V návaznosti na avízo uvedené v Nové průmyslové strategii pro Evropu zřizuje Komise odbornou skupinu nazvanou Průmyslové fórum. Toto uskupení má podporovat Komisi v jejích analýzách ekosystémů či posuzování potřeb průmyslu, i pokud jde o zelenou a digitální transformaci a posilování odolnosti. Má rovněž přispívat ke koordinaci hospodářské obnovy.

Fórum bude přispívat k činnostem Rady pro konkurenceschopnost a skupiny na vysoké úrovni pro konkurenceschopnost a růst a doplňovat jejich aktivity. Bude složeno ze zástupců zúčastněných stran, veřejných orgánů, občanské společnosti a investorů.

Aktuálně Komise spustila výzvu k vyjádření zájmu o účast ve fóru pro zástupce zúčastněných stran.

Na základě informací zveřejněných na stránkách Komise se předpokládá, že fórum bude mj. poskytovat poradenství Komisi, co se týče provádění průmyslové strategie, vydávat pravidelné zprávy, přispívat k analýzám průmyslových ekosystémů či poskytovat doporučení k nástrojům na posílení dvojí transformace průmyslových ekosystémů.

Potenciální zástupci mohou projevit svůj zájem u Evropské komise dle pokynů uvedených na stránkách Komise v termínu do 4. ledna 2021.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo