2/2023

Oborové asociace vítají jmenování ministra Havlíčka

| autor: Solární asociace0

Oborové asociace vítají jmenování ministra Havlíčka

Solární asociace a Aliance pro energetickou soběstačnost vnímají výběr předsedy vlády jako dobrou zprávu. Díky jmenování dosavadního náměstka ministerstva bude zajištěna kontinuita fungování úřadu. Nový ministr již nebude mít čas řešit legislativní otázky, ale bude se muset soustředit spíše na provozní záležitosti.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu disponuje kvalitním týmem, který úspěšně zvládl Česko provést notifikačním procesem a přispět tak ke stabilizaci sektoru obnovitelných zdrojů.

Nový ministr průmyslu Jiří Havlíček tak může navázat na práci svého předchůdce a během následujících měsíců prohloubit pevné základy moderní energetiky podporou nových projektů," dodává Tomáš Buzrla, předseda představenstva Solární asociace.

„Věříme, že Jiří Havlíček bude ve funkci ministra průmyslu a obchodu podporovat další rozvoj obnovitelných zdrojů, decentralizaci energetiky a připraví Česko na nástup elektromobility.

Půl roku do voleb může využít ke zlepšení čerpání operačních programů zaměřených právě na projekty firem v nízkouhlíkové energetice. Česká energetika tak může dostat nový impuls k využití inovací a modernizaci energetiky,“ říká Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP