1/2024

O více než tisíc vzrostl loni počet objednávek na svoz elektroodpadu. Ve kterých ulicích bydlí nejaktivnější třídiči?

| autor: REMA0

O více než tisíc vzrostl loni počet objednávek na svoz elektroodpadu. Ve kterých ulicích bydlí nej

Nejvíce elektroodpadu lidé vytřídili v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji. Známe ulice, odkud REMA svezla největší objem nepoužívaných elektrospotřebičů i ty, ze kterých nepřijala ani jednu objednávku. Praha v čele, Karlovarský kraj na chvostu 

Lidé mají možnost elektroodpad, baterie či akumulátory odesílat poštou či přes smluvního přepravce, při větším objemu mohou zažádat o individuální odvoz z kteréhokoliv, i toho nejhůře dostupného místa v České republice. 

V loňském roce REMA přijala nejvíce objednávek z hlavního města, a to přes čtyři tisíce. O cca 1 500 objednávek méně přišlo ze Středočeského kraje. Bronzovou příčku obsadil kraj Jihomoravský s 1 758 objednávkami.

„Nejméně v loňském roce svoz objednávali lidé z Karlovarského kraje. Celkem uskutečnili 287 objednávek, nicméně i tato čísla jsou velmi důležitá pro eliminaci vysloužilých výrobků ze životního prostředí a pro jeho ochranu,“ uvádí David Vandrovec, generální ředitel společností REMA, které zabezpečují v tuzemsku zpětný odběr, recyklaci či ekologické odstranění vysloužilých elektrozařízení, přenosných baterií, akumulátorů a solárních panelů už od roku 2005. 

KrajPočet obj.
Praha4044
Středočeský kraj2466
Jihomoravský kraj1758
Moravskoslezský kraj1266
Plzeňský kraj1028
Ústecký kraj931
Olomoucký kraj873
Zlínský kraj809
Jihočeský kraj803
Královéhradecký kraj592
Liberecký kraj566
Pardubický kraj485
Kraj Vysočina374
Karlovarský kraj287
CELKEM16282

Průmyslová proti ulici U lesa 

REMA také sestavila žebříček deseti ulic v rámci celé České republiky, ze kterých přijala v roce 2018 největší počet objednávek. „Nejvíce se lidé ze všech měst a obcí činili v ulicích Průmyslová, Nádražní a Pražská. Průměrně jsme z nich v roce 2018 svezli 162 objednávek. Naopak žádnou objednávku jsme neobdrželi z ulic U lesa, Čechovská, Klášterní nebo Sportovní,“ vyjmenovává pro zajímavost Vandrovec. 

Název ulicePočet obj.
1. Průmyslová204
2. Nádražní179
3. Pražská105
4. Tyršova102
5. Jiráskova95
6. Tovární89
7. Husova88
8. Bavorská79
9. Sokolovská77
10. 28. října74

Společnosti REMA zabezpečují zpětný odběr, recyklaci nebo ekologickou likvidaci vysloužilých elektrozařízení, přenosných baterií, akumulátorů či solárních panelů už téměř 15 let. Poskytují služby jak občanům, tak firmám. Většina klientů (80 %) preferuje smluvní vztah. 

„Od smluvních zákazníků jsme v roce 2018 přijali přes 13 tisíc objednávek. Z celkového počtu uskutečněných svozů tvoří 40 procent takzvané zelené projekty,“ upřesňuje David Vandrovec s tím, že projekty Zelená firma, Zelená obec a Zelená škola jsou přizpůsobeny na míru právě těmto společnostem a institucím. 

Pro veřejnost jsou určeny bezesmluvní služby Buď líný a re:Balík. „Občané prostřednictvím těchto našich projektů loni uskutečnili zhruba tři a půl tisíce objednávek,“ doplňuje na závěr Vandrovec. 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag