Reklama

3. 11. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: Pavel Mohrmann

Novým zákonům není přáno - zatím

Legislativní rada vlády (LRV) projednávala ve čtvrtek 3. 11. návrhy zákona o odpadech a zákona o výrobcích s ukončenou životností.

V relativně krátkém časovém období se již po druhé dostaly na stůl členům LRV oba návrhy, které mají stále sporné body. Kdo sleduje vývoj tvorby této, pro ČR převelice potřebné legislativy, asi tuší, že vypořádání těchto sporých bodů bude velice obtížné či téměř nemožné i částečně proto, že neexistuje ochota akceptovat ambice MŽP, které korespondují s trendem a požadavky EU především ze strany ČAOH, tedy skládkařů.

LRV přednesla k návrhu zákona o odpadech tři zpravodajské zprávy, na které MŽP zareagovalo příslibem, že některé věci budou zohledněny, doplněny, opraveny nebo vypuštěny. LRV rovněž několikrát připomněla množství rozporů, které návrh doprovází. Na to reagovala náměstkyně ministra životního prostředí tím, že původně bylo k návrhu přijato 1001 zásadní připomínka, které ministerstvo zapracovalo v rekordním čase a jejich počet je nyní pouhých 49 z toho pouze 12 rozporů s ministerstvy a správními úřady.

Své si v rozpravě také řekla ČAOH prostřednictvím jejího výkonného ředitele Petra Havelky. Nutno podotknout, že ČAOH není připomínkovým místem, ale zastupuje při projednávání v LRV povinná místa Unii zaměstnavatelských svazů (UZS) a Konfederaci zaměstnavatelských a podnikatelských svazů (KZPS). ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372