Časopis

Nový zero waste šampon se prodává v rozpustných kapslích na jedno použití

| autor: Tereza Kazdová/odpady-portal.sk0

Nový zero waste šampon se prodává v rozpustných kapslích na jedno použití

Žádné plastové obaly

Nohbo Drops jsou kapsle naplněné kosmetickými přípravky na osobní hygienu. Jedna tobolka obsahuje optimální množství přípravku na jedno použití. Po namočení se ochranný film rozpustí a přípravek lze aplikovat.

Společnost nabízí přírodní alternativu k plastovým obalům na kosmetické přípravky. Kapsle, v níž je produkt zabalen, je vyrobena z rostlinného materiálu a během dvou až čtyř sekund se ve vodě rozpustí.

Aplikace je jednoduchá: kapsli si dáte do dlaní, kde na ni necháte dopadnout pár kapek vody. Po pár sekundách se ochranný film rozpustí a šampon můžete aplikovat rovnou na vlasy.


Kapsle jsou veganské

Film, který chrání tekutinu, neobsahuje podle výrobce žádné škodlivé chemikálie a produkt není testován na zvířatech. Kosmetika neobsahuje parabeny ani sulfáty a je šetrná k životnímu prostředí, protože předchází vzniku plastového odpadu z obalového materiálu.

Sortimentu bude více

Balení patnácti kapslí si můžete pořídit za deset amerických dolarů. Každé má objem pět mililitrů. Šikovné balení je výhodné i na cesty.

Obalový materiál, ve kterém výrobek rozesílají spotřebitelům, je také vyroben z biologicky rozložitelného materiálu. Šampon voní po mátě a rozmarýnu.

Kromě šamponu bude Nohbo nabízet i kapsle s kondicionérem, sprchovým gelem a gelem na holení. Jejich výroba začne na jaře 2019.

Vyrobeno na Floridě

S nápadem přišel mladý podnikatel Benjamin Stern, jehož cílem bylo vyvinout řešení, jak prodávat kosmetické přípravky bez plastových lahví. Nesnaží se recyklovat ani opětovně používat materiál. Prioritou je plasty vůbec nepoužívat.

Každoročně skončí na skládkách stovky milionů plastových lahví od šamponů.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon