1/2024

Nový rok začínají Francouzi velkolepě. Ukázali cestu celému světu

| autor: Pavel Mohrmann0

Nový rok začínají Francouzi velkolepě. Ukázali cestu celému světu

K Silvestru patří bujaré veselí, zábava a mohutné oslavy. Já se ale za břicho popadal už pár dní před Vánoci. Ukázalo se, že Emmanuel Macron je opravdu veselá kopa. Pár dní před Štědrým dnem totiž francouzský parlament schválil část jeho návrhu na snížení využívání fosilních paliv. Francie zakáže veškerou těžbu vlastní ropy a zemního plynu od roku 2040. Hledání nových nalezišť a výroba těchto surovin se tak stane nezákonnou.

Jak ušlechtilý přístup k životnímu prostředí! Ostatní země mohou jen závidět. Prezident Macron je také náležitě pyšný: Jsem pyšný, že se Francie stala první zemí světa, která s okamžitou platností zakazuje jakýkoli nový průzkum nových ropných nalezišť a veškeré těžby ropy od roku 2040."

Tím se Francie stala průkopníkem. Možná by se dalo říci, že již nyní je celosvětovým lídrem v boji proti globálnímu oteplování. Co na tom, že celoroční produkci francouzské ropy zvládne například Saudská Arábie vytěžit během několika hodin? Že celou svou spotřebu ropy Francie pokrývá dovozem? Vem to ďas! Francie nám ukázala cestu, kterou se svět má vydat.

Ale nyní už konec legrace. Dejme se do opravdové práce, která je založena na technickém pokroku v ekonomické a technologické realitě. Takže ještě jednou: Hodně štěstí, zdraví a úspěchů v Novém roce, méně prázdných gest, více selského rozumu, méně vzdušných zámků a více myslet na důsledky svých činů.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA