1/2024

Nový CO2 Service Checker pro řadu kondenzačních jednotek Panasonic CR

| zdroj: TZ Panasonic0

Kondenzacni jednotky Panasonic s chladivem CO2 jsou idealnim chladicim systemem pro prodejny potravin
zdroj: Panasonic

Panasonic Heating & Cooling Solutions představil nový CO2 Service Checker, navržený pro komerční chladicí kondenzační jednotky řady CR určené pro nasazení v chladicím řetězci.

Zařízení lze použít pro uvádění do provozu, údržbu a odstraňování problémů u všech modelů Panasonic CO2. To uživateli umožňuje rychlý a spolehlivý přístup k datům svých kondenzačních jednotek. Mezi klíčové funkce CO2 Service Checker patří:

  • Schopnost číst a zaznamenávat technické parametry, jako jsou tlak, otevření expanzních ventilů a další.
  • Možnost posílání chybových hlášení či upozornění o stavu systému uživateli v reálném čase (např. když je nízká hladina oleje atd.).
  • Nastavení nových provozních hodnot.
  • 2D graf pro podrobnou analýzu.

Řada Panasonic CR a její využití

Kondenzační jednotky řady Panasonic CR využívají přírodní chladivo CO2 a přinášejí uživateli řadu výhod – především úsporu energie, spolehlivý výkon, nízkou hladinu hluku a malé náklady na instalaci i servis.

CO2 jednotky se ideálně hodí například do supermarketů, prodejen se smíšeným zbožím nebo na čerpací stanice. Poskytují spolehlivé řešení pro skladování čerstvých potravin při optimální teplotě. Právě spolehlivost je pro zmiňované prodejce mimořádně důležitá, protože dopady výpadku systému chlazení mají za následek značné ztráty výrobků.

CO2 Service Checker

Řada Panasonic CR je rovněž kompatibilní se systémy vzdálené správy, pomocí kterých lze jednotky snadno monitorovat. Jde o nejpoužívanější systémy na trhu od značek jako CAREL, Eliwell nebo Danfoss, které zajišťují zaznamenávání, monitorování nebo hlášení teplot v celém systému kondenzačních jednotek CO2.

Pokud ovšem výše uvedené systémy nemá uživatel k dispozici, je CO2 Service Checker užitečným nástrojem pro správu jednotek a jejich monitoring v reálném čase.

Service Checker pod drobnohledem

CO2 Service Checker se skládá z fyzického převodníku USB-RS485 a ovladačů DRX od společnosti Panasonic a softwaru Device Manager, který je k dispozici ke stažení online. Device Manager je software pro operační systém Windows, používaný pro správu a instalaci zařízení. Software lze použít k vytvoření a uložení mapování parametrů a jeho přenosu do a z řídicí jednotky pomocí několika kliknutí.

Pro více informací o CO2 jednotkách i dalších produktech Panasonic navštivte www.aircon.panasonic.eu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag