Reklama

30. 6. 2016  |  Aktuality  |  Autor: Tisková zpráva MŽP, Foto: flickr.com

Novela zákona EIA byla schválena

Evropská komise schválila výjimku z opakování procesu EIA pro 10 klíčových dopravních staveb v ČR a poslanci schválili novelu zákona EIA v prvním čtení.

Po více než ročním úsilí zástupců ministerstev životního prostředí a dopravy a s podporou ministerstva zahraničních věcí a předsedy vlády Bohuslava Sobotky došlo dnes k průlomové dohodě s Evropskou komisí.

Deset, pro Českou republiku naprosto prioritních, dopravních staveb nebude muset opakovat proces posuzování vlivů na životní prostředí a v nejbližších měsících tak tyto stavby vstoupí do procesů vedoucím k získání stavebního povolení.

Poslanci dnes navíc v 1. čtení schválili novelu zákona EIA z dílny Ministerstva životního prostředí. Právě ta umožní vydání závazného stanoviska k vlivům prioritního dopravního záměru na životní prostředí bez nutnosti opakovat proces EIA.

Všechny záměry jsou současně připravené tak, že po vydání stanoviska dle novely budou moci okamžitě vstoupit do procesu vedoucího k získání stavebního povolení.

„Novela zákona EIA umožní vybraným projektům běžet ve speciálním režimu a získat tak výjimku z opakování procesu EIA. Jedná se o stavby, které se nacházejí na transevropské silniční a železniční síti a budou financovány z evropských fondů. Samozřejmostí je souhlas Evropské komise, který byl nezbytný pro udělení výjimky u všech těchto projektů,“ říká ministr životního prostředí Richard ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372