1/2024

Nepřehlédněte: Vychází číslo 9/2018 časopisu Sovak

| autor: SOVAK ČR0

Nepřehlédněte: Vychází číslo 9/2018 časopisu Sovak

Prof. Ing. Jiří Wanner, DrSc. v článku Vývoj technologie čištění odpadních vod v Praze v oblasti Císařského ostrova zmínil vývoj čistírenských technologií ve světě, konkrétně druhou polovinu 19. století, kdy se čištění odpadních vod začaly věnovat státy jako jsou Velká Británie, Německo a Rakousko-Uhersko. V další části textu se se prof. Ing. Jiří Wanner, DrSc., podrobně věnuje jak prvním pokusům o řešení čištění odpadních vod v Praze, tak i stávající ÚČOV, její intenzifikaci, přípravě nové ÚČOV a také technologiím Nové vodní linky ÚČOV.

Téma je dále rozvíjeno i v následujících dvou textech: Modernizace ÚČOV Praha v roce 2018 a Celková přestavba a rozšíření ÚČOV na Císařském ostrově, soubor staveb. Pravidelná rubrika Z regionů tentokrát přináší zprávy z následujících společností: Vodovody a kanalizace Trutnov, a. s., Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a. s., Vodohospodářská a obchodní společnost a. s. a Ostravské vodárny a kanalizace a. s. 

Na dvoustraně připomenul historik Jiří Dejmek z Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., jedno významné výročí, a to vznik prvního veřejného vodovodu v Praze před 670 lety. Zprávu z 28. ročníku konference KALY a ODPADY, která se konala 20.–21. června 2018 v Hotelu Myslivna v Brně a organizuje ji Odborná skupina Kaly a Odpady při CzWA společně s Asociáciou čistiarenských expertov SROV, připravili prof. Ing. Michal Dohányos, CSc. a Ing. Dana Pokorná, CSc. Co vše číslo 9/2018 časopisu Sovak zahrnuje, můžete zjistit z jeho Obsahu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP