2/2023

Nepřehlédněte: Vychází číslo 5/2018 časopisu Sovak

| autor: TZ SOVAK ČR0

Nepřehlédněte: Vychází číslo 5/2018 časopisu Sovak

V závěru roku 2017 vydala Komise Evropského parlamentu zprávu o plnění směrnice Rady č. 91/271/EHS, o čistění městských odpadních vod, určenou Radě, Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru a Výboru regionů.

Výsledky zprávy představil v článku Devátá zpráva o stavu plnění směrnice Rady č. 91/271/EHS, o čistění městských odpadních vod, Ing. Miroslav Kos, CSc., MBA.

Časopis přinesl i zprávy ze dvou akcí, a to Vodárenské biologie 2018, která proběhla ve dnech 6. a 7. února v hotelu DAP v Praze, a také z Mezinárodní vodohospodářské konference VODA ZLÍN 2018, která se uskutečnila ve dnech 15. a 16. března ve zlínském Interhotelu Moskva.

Odborníci ze dvou vysokých škol VŠCHT Praha a ČZU a tří společností Vodohospodářský podnik a. s., VODÁRNA PLZEŇ a. s. a Vodovody a kanalizace Pardubice, a. s., se rozhodli vydat na 7 zahraničních ČOV vybavených technologií anammox pro oddělené čištění kalové vody (Německo, Švýcarsko, Nizozemsko) a shrnuli zjištěné poznatky o nejpokročilejších technologických variantách anammox, zkušenostech ze zapracování systému a řešeních nejčastějších problémů.

Přečíst si je můžete v článku Jak ušetřit na odstraňování dusíku na ČOV, 10 let zahraničních zkušeností s procesem anammox.

Typy drenážních systémů a zkušenosti s jejich použitím zrekapitulovali Ing. Ladislav Bartoš a Ing. Josef Drbohlav v článku Drenážní systémy – dříve a dnes, příspěvek na toto téma zazněl rovněž na konferenci VODA ZLÍN 2018.

V pravidelné rubrice Z regionů se tentokrát objevily ČEVAK a. s., CHEVAK Cheb a. s., Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem s. r. o., RAVOS, s. r. o., Severočeská vodárenská společnost a. s., Vodovody a kanalizace Hodonín, a. s., Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a. s. a také město Krnov.

Co vše číslo 5/2018 časopisu Sovak přináší, můžete zjistit z jeho Obsahu http://www.sovak.cz/stranka/obsahy-aktualniho-rocniku.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP