1/2024

Německo se chce stát vodíkovou velmocí, do výzkumu a vývoje investuje miliardy

| autor: oEnergetice.cz - Jan Votruba0

Německo se chce stát vodíkovou velmocí, do výzkumu a vývoje investuje miliardy

Německo se chce stát světovým lídrem v tomto odvětví a vodík by se mohl stát dalším hlavním exportem našeho souseda.

Německo již delší dobu prochází energetickou revolucí. Němečtí představitelé nyní vidí svoji energetickou budoucnost ve vodíku. Bez uhlí, bez ropy a bez emisí. Zpravodajský portál EURACTIV informoval, že náš západní soused má v plánu investovat ročně 100 milionů eur do výzkumu vodíkových technologiích.

„Nyní začínáme další fázi energetického přechodu,“ prohlásil minulý týden v Berlíně federální ministr hospodářství Peter Altmaier ze stranu CDU.

V takzvaných „reálných laboratořích“ se bude zkoumat, jak lze využít vodík ve velkém měřítku jakožto přenašeč energie v teplárenství, dopravě a v průmyslu. Od stomilionového projektu si ministr Altmeier slibuje výsledky již příští rok.

Dle Altmaiera se Německo chce touto investicí stát světovým lídrem ve vývoji vodíkových technologií. V budoucnu, až se členské země EU budou rychle dekarbonizovat, se vodíkové technologie stanou dalším obrovským exportem Německa a mohly by se tak stát miliardovým byznysem.

Vláda Německa dále oznámila, že do konce roku vytvoří vodíkovou strategii. Tento krok byl vřele uvítán Ministerstvem pro životní prostředí. Podporu projektu také jednoznačně vyjádřili někteří poslanci zelených.

Zdroj: oenergetice.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP