Reklama

6. 6. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: Pavel Mohrmann

Nejlepší mladý chemik České republiky je z Lounska

Soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zná svého vítěze. Ve čtvrtém ročníku celostátního finále se jím stala Jana Spurná ze ZŠ Kryry.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice hostila 1. června 2016 vrcholné klání mladých chemiků. Žákovského mistrovství se zúčastnilo 37 finalistů ze všech krajů republiky. „V základních kolech soutěžilo letos téměř 12 000 žáků devátých tříd, což je číslo impozantní. Do národního kola postoupili jen ti nejtalentovanější,“ uvedl děkan pořádající fakulty Petr Kalenda.

Soutěž sestávala ze dvou částí. Teoretické znalosti prověřil písemný test, praktické dovednosti laboratorní práce. Nejlépe si vedla Jana Spurná ze ZŠ Kryry, která se stala pomyslnou královnou mladých chemiků pro rok 2016. „Ještě mi pořád nedochází, že jsem vyhrála, je to pro mě obrovský šok! Já si přijela soutěž spíš užít a na finále jsem se nijak zvlášť nepřipravovala,“ svěřila se vítězka.

Z rukou místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horské si odnesla notebook s edukačním softwarem, od náměstka ministryně školství pro řízení sekce vzdělávání Václava Pícla převzala čestné uznání ministryně školství a děkan pořádající fakulty Petr Kalenda jí udělil příslib přiznání stipendia ve výši 48 000 Kč v prvním akademickém roce studia na FChT Univerzity ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372