1/2021

Nejlepší mladí chemici Ústeckého kraje navštívili po roce Lovosice

| autor: Ústecký kraj0

Nejlepší mladí chemici Ústeckého kraje navštívili po roce Lovosice

Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje. Slavnostního vyhlášení se zúčastnil také Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro školství a vedoucí odboru školství Dagmar Waicová.

První čtyři žáci postoupili do celostátního kola, které se uskuteční 11. června 2019 na půdě Chemicko-technologické fakulty Univerzity Pardubice. Vítězem krajského kola se stal Jiří Kozma ze ZŠ a MŠ Ústí nad Labem, Nová 5. V obou částech soutěže (teoretické i praktické části) dosáhl Jiří nejlepších výsledků.

Druhé místo obsadil Pavel Žáček ze ZŠ v Litoměřicích, U Stadionu 4. Rovněž Pavel dosáhl vyrovnaných výsledků v obou částech soutěže. Bronz vybojoval Bohdan Habor ze ZŠ v Teplicích, Metelkovo náměstí. A 4. místo získala Anna Jaegerová ze ZŠ v Ústí nad Labem, Rabasova.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo 47 základních škol Ústeckého kraje zastoupených celkovým počtem 1 118 žáků. Počet přihlášených škol byl srovnatelný s loňským rokem, což dokazuje, že popularita soutěže Nejlepší mladý chemik Ústeckého kraje neustále stoupá. Soutěž je zařazena MŠMT do programu Excelence. Hlavním vyhlašovatelem, pořadatelem a generálním partnerem je Svaz chemického průmyslu ČR.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo