2/2023

Nejlepší mladí chemici Ústeckého kraje navštívili po roce Lovosice

| autor: Ústecký kraj0

Nejlepší mladí chemici Ústeckého kraje navštívili po roce Lovosice

Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje. Slavnostního vyhlášení se zúčastnil také Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro školství a vedoucí odboru školství Dagmar Waicová.

První čtyři žáci postoupili do celostátního kola, které se uskuteční 11. června 2019 na půdě Chemicko-technologické fakulty Univerzity Pardubice. Vítězem krajského kola se stal Jiří Kozma ze ZŠ a MŠ Ústí nad Labem, Nová 5. V obou částech soutěže (teoretické i praktické části) dosáhl Jiří nejlepších výsledků.

Druhé místo obsadil Pavel Žáček ze ZŠ v Litoměřicích, U Stadionu 4. Rovněž Pavel dosáhl vyrovnaných výsledků v obou částech soutěže. Bronz vybojoval Bohdan Habor ze ZŠ v Teplicích, Metelkovo náměstí. A 4. místo získala Anna Jaegerová ze ZŠ v Ústí nad Labem, Rabasova.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo 47 základních škol Ústeckého kraje zastoupených celkovým počtem 1 118 žáků. Počet přihlášených škol byl srovnatelný s loňským rokem, což dokazuje, že popularita soutěže Nejlepší mladý chemik Ústeckého kraje neustále stoupá. Soutěž je zařazena MŠMT do programu Excelence. Hlavním vyhlašovatelem, pořadatelem a generálním partnerem je Svaz chemického průmyslu ČR.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP