1/2021

Na domácí separaci je třeba dbát

| autor: Vít Mohrmann0

Na domácí separaci je třeba dbát

Třídění odpadu je stále častěji se objevující každodenní rutina, kterou většina lidí dodržuje. Všichni to známe: plast, sklo, papír a podobně. Existují mnozí lidé, kteří tuto činnost zanedbávají.

O trestný čin se nejedná, ale v čistotě životního prostředí to nepomůže, ba naopak. Zboží, jež nebylo roztříděné se dalo skvěle využít k výrobě nového zboží. Úspora přírodních zdrojů je dalším důvodem k třídění.

Někteří dělají práci polovičně, na což jsem přišel při vlastních zkušenostech: v místních kontejnerech, určených pro třídění jsem našel mnohé, použité výrobky, vhozené poněkud vedle.

Někteří bezhlavě hází kusy kartonu do plastu, jiní se ani neodváží sklonit se pro spadlý kus vypitého kartonu od mléka, které se tedy válí na silnici. Proč?

Nedávno jsem zjistil, že se chyby dopouštím sám, v tomto případě se jedná o hliníkové výrobky, jako např. víčka od jogurtů, tvarohů apod. Bez nejmenších pochybností jsem je vhazoval do žlutých kontejnerů, určených pro plast.

Do plastů to ovšem nepatří, nespadá to do žádných kontejnerů, které známe. Třídit by se měly do kontejnerů, určených pro hliníkové výrobky.

Že je u vás nemají? -Správně. Takovéto kontejnery moc neuvidíte, je ale pravděpodobné, že se s nimi v budoucnu setkáme. Proto se většinou výrobky z hliníku odvážejí do speciálních nádob na sběrný dvůr.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace