2/2023

MPO podpořilo české stavebnictví na veletrhu FOR ARCH 2017

| autor: MPO0

MPO podpořilo české stavebnictví na veletrhu FOR ARCH 2017

"Stavebnictví zažívá obrat k lepšímu a jsem potěšen, že jsem mohl zahájit právě tento veletrh, který představuje maximálně širokou prezentaci tuzemských i zahraničních firem a podniků,"uvedl náměstek ministra Jiří Koliba.

Novinkou v letošních doprovodných akcí je Technologické fórum zaměřené na novou stavební legislativu a na nové technologie pro chytré budovy, které úzce souvisí s iniciativou Ministerstva průmyslu a obchodu Stavebnictví 4.0 a navazující digitalizací prostřednictvím metody Informační modelování staveb, kde je ministerstvo gestorem jejího zavádění v ČR.

"Digitalizaci stavebnictví považuji za jeden z rozhodujících kroků, který do budoucna napomůže k jeho dalšímu rozvoji a zlepší a zkvalitní spolupráci všech účastníků výstavby, od projektantů, dodavatelů až po uživatele," dodal náměstek Koliba.

Nedostatek zkušených lidí je momentálně jeden z hlavních problémů nejen ve stavebnictví. Zakázek a investic je přitom dostatek. A i když se dlouhodobě zdůrazňuje zohledňování kvality a "dlouhodobosti" investic, stále je u veřejných zakázek upřednostňována především co nejnižší cena.

Stavební veletrh FOR ARCH 2017 vedle prezentace firem, výrobků, materiálů, technologií doprovázejí i doprovodné programy, které umožňují předání zkušeností odborníků z daného oboru, prezentují nové technologie, finanční nástroje k podpoře podnikání a připravovaná legislativní opatření.

Veletrh každoročně přináší novinky z mnoha oborů spojených se stavebnictvím, své zastoupení mají přední výrobci, dodavatelé, řemeslníci, ale také investoři, developeři a nedílnou součástí je i laická veřejnost, která může veletrh navštívit do 23. září 2017.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP