Reklama

3. 1. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Radovan Potočár

Množství zrecyklovaného odpadu v Anglii poprvé klesá

Podle nejčerstvějších údajů britského ministerstva životního prostředí se míra recyklace v Anglii historicky poprvé snížila. Přestože Wales i Skotsko v separaci a recyklaci rychle postupují, Spojené království zřejmě svůj národní cíl vytyčený Bruselem nenaplní.

Množství vyseparovaného odpadu posílaného do recyklačních zařízení v Anglii od roku 2000 stabilně rostlo. V posledních třech letech se však růst zastavil a loni dokonce došlo k mírnému poklesu. Vyplývá to z nejnovějších vládních údajů publikovaných v závěru minulého týdne.

"Míra recyklace ve Spojeném království v případě  "odpadu z domácností" byla 44,3% v roce 2015, zatímco v roce 2014 dosahovala 44,9%," shrnulo ve své zprávě ministerstvo životního prostředí, výživy a venkova. V případě Anglie, které je největší částí Spojeného království, byl propad ještě výraznější.

Recyklační sektor navrhuje daň na obaly

Na situaci nemění mnoho ani to, že Wales v recyklaci rychle postupuje a dnes dosahuje již 61 procentní míru recyklace a Skotsko za posledních pět let poskočilo téměř o deset procentních bodů na 44,2%. Nejlidnatější Anglie má totiž na celkové bilanci země rozhodující podíl.

Více o odpadovém hospodářství a "recyklačním zázraku" ve Walesu najdete zde.

Firmy podnikající v odvětví se okamžitě po zveřejnění nových dat vyslovili za uvalení daní na obaly. Jinak podle nich Velká Británie svůj ambiciózní cíl, 50 procentní míru recyklace v roce 2050, určitě nenaplní.

"Británie právě zažívá bod zlomu a bez radikálních změn zaměřených na zlepšení recyklace odpadu z anglických domácností Británie nedosáhne dohodnutý cíl EU," řekl David Palmer-Jones, výkonný ředitel společnosti Suez pro The Guardian. Společnost v Anglii provozuje více než tisíc vozidel na svoz ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372