2/2023

Ministři EU jednali o prioritách německého předsednictví

| autor: MŽP0

Ministři EU jednali o prioritách německého předsednictví

V rámci projednávání Plánu obnovy po pandemii covid-19 se diskuze soustředila na otázku, jak zajistit, aby byla ekonomická obnova kompatibilní s cíli uvedenými v Zelené dohodě pro Evropu. ČR na jednání zdůraznila, že opatření k obnově ekonomiky EU musí být přizpůsobena potřebám jednotlivých států a sektorů.

Z tohoto důvodu musí Plán obnovy respektovat národní priority a princip technologické neutrality. V rámci konference bylo také přijato ministerské prohlášení na téma Plánu obnovy po pandemii covid-19 [1].

Druhý den jednání se diskuze ministrů soustředila na téma navýšení redukčního cíle EU do roku 2030, na němž chce německé předsednictví dosáhnout dohody mezi členskými státy. Některé státy navrhují navýšení redukčního cíle EU do roku 2030 nejméně na 55 %. ČR nicméně zdůraznila, že Evropská komise bude teprve v září tohoto roku vydávat posouzení dopadu navýšení redukčního cíle EU na ekonomiku a individuální sektory.

ČR dále upozornila, že jakákoliv diskuze ohledně navýšení redukčního cíle EU do roku 2030 musí reflektovat současnou situaci spojenou s pandemií covid-19 a se souvisejícím propadem ekonomiky EU.

Posledním tématem na programu byla digitalizace a životního prostředí, což je jedna z priorit německého předsednictví.

[1] Zde.

Foto: mzp.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP