1/2024

Ministři dopravy se v Bruselu věnovali problematice snižování emisí skleníkových plynů v dopravě

| zdroj: Ministerstvo dopravy ČR0

Ministři dopravy se v Bruselu věnovali problematice snižování emisí skleníkových plynů v dopravě

Českou republiku zastupoval náměstek ministra dopravy, Tomáš Čoček. Doprava je jedním z klíčových sektorů, která může ke snížení skleníkových plynů nejvíce přispět.

„Česká republika si je plně vědoma skutečnosti, že doprava je jedním z hlavních znečišťovatelů naší planety. V oblasti pozemní dopravy musí být kladen důraz na podporu systémů městské a příměstské hromadné dopravy. Větší využití železniční dopravy závisí na dekarbonizaci dopravy a rozvoji multimodálního řešení nákladní dopravy,“ řekl náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček.

Téma dekarbonizace dopravy se ministři dotkli u diskuze s evopskou dopravní komisařkou Violetou Buc a místopředsedou evropské investiční banky, Andrew McDowellem. Finská ministryně dopravy rovněž připomněla výzvu Evropské rady k dosažení klimaticky neutrální EU.

U letecké dopravy se ministři dopravy věnovali evropským a mezinárodním nástrojům pro snižování emisí. Mezi významné opatření patří i udržitelné letecké palivo. „Evropa by se tak měla zaměřit na podporu jejich dalšího rozvoje, zejména financováním na poli vědy a výzkumu,“ dodává Tomáš Čoček.

Projednávána byla rovněž námořní doprava, ketrá představuje 80% celkového mezinárodního obchodu a tak je snaha ještě více přesunout pohyb zboží od pozemní a železniční dopravy směrem k vodní vnitrozemské dopravě.

Foto: Ministerstvo dopravy ČR

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag