2/2023

Ministrem životního prostředí zůstává Richard Brabec

| autor: Tisková zpráva MŽP0

Ministrem životního prostředí zůstává Richard Brabec

Richard Brabec je tak vůbec prvním ministrem životního prostředí od vzniku samostatného ministerstva, který stál v čele úřadu celé jedno volební období a současně se ho ujímá ve volebním období bezprostředně následujícím. I v něm budou mezi jeho priority patřit mj. hospodaření s vodou a sucho, zákony spojené s procesem EIA nebo kvalita ovzduší.

Nadále bude ministr Richard Brabec hájit a prosazovat opatření, která povedou k větší ochraně přírody a ke zlepšení životního prostředí v České republice. Bude usilovat o důsledné hospodaření s vodou v krajině, aby nedocházelo k ohrožování nejcennějších zdrojů podzemních vod. Efektivní zacházení s vodou a s tím spojený boj proti suchu a změnám klimatu musí být zároveň v gesci jednoho ministerstva. Nikoli vícero resortů, jako je tomu doposud.

Cílem ministra Richarda Brabce bude i pokračující snaha o takovou úpravu zákonů, která zajistí pružnější reakci tuzemské – často zbytečně těžkopádné - legislativy na další požadavky Evropské komise týkající se posuzování vlivů na životní prostředí (EIA). Je potřeba zjednodušit potřebné povolovací procesy, v žádném případě ne na úkor jejich pečlivého vyhodnocení a provedení.

Ministerstvo životního prostředí pod vedením Richarda Brabce nepoleví v zápase se znečištěným ovzduším. Jedním z prověřených nástrojů jsou evropskými fondy financované kotlíkové dotace. Díky nim dojde v České republice do roku 2020 k výměně 100 tisíc kotlů. Nevyhovujících kotlů je u nás ale až 350 tisíc. Záměrem ministra Richarda Brabce bude proto zajištění peněz na financování ekologických kotlů pro další domácnosti.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP