1/2024

Ministr Mládek vystoupí na Světovém energetickém summitu v Abú Dhabí

| autor: Tisková zpráva MPO0

Ministr Mládek vystoupí na Světovém energetickém summitu v Abú Dhabí

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes vystoupil na summitu v rámci panelu „Budoucnost mírového rozvoje jaderné energetiky.”

"Především dnes, v době masivního rozvoje obnovitelných zdrojů energie, je potřeba mít k dispozici zdroj, který zajistí stabilní dodávky čisté energie v základním zatížení sítě. Ačkoliv vnímáme přínos rozvoje obnovitelných zdrojů a jejich posilující roli do budoucna, za stávajících podmínek na ně neleze výhradně spoléhat. Jaderná energetika je jedním ze základních kamenů české energetické soustavy. Proto je pro Českou republiku důležité, aby bylo jádro nedílnou součástí evropského energetického mixu," uvedl ve svém vystoupení ministr Jan Mládek.

V rámci summitu je v Abú Dhabí naplánováno i setkání Jana Mládka s ministrem energetiky Spojených arabských emirátů Suhailem Mohamedem Al Mazrouei. Jedněmi z hlavních témat jejich rozhovoru budou rozvoj obchodní a technologické spolupráce a výrobní a exportní možnosti českého jaderného průmyslu, který dlouhodobě dosahuje špičkových mezinárodních parametrů.

Součástí konference je také ministerská večeře, zaměřená na geopolitické aspekty transformace světového trhu s ropou, a pracovní oběd ministrů s tématem "Energetická strategie Spojených arabských emirátů".

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP