2/2023

Ministr Mládek otevřel na 58. Mezinárodním strojírenském veletrhu pavilon Číny

| autor: Tisková zpráva MPO0

Ministr Mládek otevřel na 58. Mezinárodním strojírenském veletrhu pavilon Číny

Čína se letos stala "Zemí Partnerem" brněnského veletrhu, v pavilonu A se představuje sedm desítek firem a další desítky čínských výrobců vystavují v expozicích jednotlivých provincií.

"Jsem rád, že se ministerstvu průmyslu a obchodu podařilo ve spolupráci s Veletrhy Brno získat Čínu jako partnerskou zemi. Je potvrzením obrovského rozvoje obchodně ekonomických aktivit, které jsou v posledních třech letech nesmírně dynamické. Čína se v krátké době stala jedním z našich nejdůležitějších obchodních partnerů a věřím, že i její angažmá v Brně přispěje k prohloubení ekonomické spolupráce s jednou z nejvýznamnějších ekonomik světa," uvedl při otevření čínského pavilonu ministr Jan Mládek.

Ten si pak v doprovodu náměstka ministra čínského ministerstva průmyslu a šéfa China Counsil for the Promotion of International Trade Jiang Zeng Weie, obchodního rady čínského velvyslanectví v Praze Chen Youngru, hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a ředitele Brněnských veletrhů Jiřího Kuliše prohlédl čínskou expozici v pavilonu A1, kde vystavují své technologie společnosti jako China Railway, která buduje v Číně síť rychlovlaků, Zhongde Metal Group, Shanghai Electric či Yanfeng Automotive Interiors, která je předním světovým výrobcem interiérů osobních aut a v brzké době plánuje výstavbu svého závodu také v Plané nad Lužnicí, kde vznikne 300 nových pracovních příležitostí.

V pavilonu P, kde má svůj stánek i Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s agenturami na podporu investic CzechInvest a na podporu exportu CzechTrade, si ministr Jan Mládek v doprovodu generálního ředitele společnosti Eduarda Palíška prohlédl expozici společnosti Siemens, která se plně věnuje technologiím pro Průmysl 4.0, jež je hlavním tématem letošního ročníku výstavy.

Navštívil stánek strojírenské firmy Kovosvit MAS Sezimovo Ústí, kde ho přivítali generální ředitel firmy Filip Winkelhofer a člen představenstva skupiny CZECHOSLOVAK GROUP Petr Rusek.

Zavítal i do expozice společnosti YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE a dalších špičkových strojírenských firem.

V pavilonu Z navštívil Jan Mládek korejskou expozici. Pozdravil se se zástupci Korean Trade Investment Promotion Agency a prohlédl si stánky korejských vystavovatelů jako Korea Engineering Technology, ITECO a dalších.

Společně s náměstkem ministra indického ministerstva těžkého průmyslu Girishem Shankarem pak slavnostně otevřel národní expozici Indie.

Odpoledne se společně s prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Bohuslavem Sobotkou a dalšími členy vlády zúčastnil ministr Jan Mládek Sněmu Svazu průmyslu a dopravy, který se věnoval řadě aktuálních témat našeho průmyslu a hospodářství, především technickému vzdělávání, trhu práce, výzkumu, vývoji a inovacím, digitální ekonomice či podnikatelskému prostředí.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP