2/2023

Ministr Jan Mládek jednal s kazašským premiérem a navštívil areál EXPO 2017

| autor: Tisková zpráva MPO0

Ministr Jan Mládek jednal s kazašským premiérem a navštívil areál EXPO 2017

S panem premiérem jsme hovořili nejen o energetice, která byla hlavním tématem pracovní cesty více než tří desítek českých podnikatelů do Kazachstánu, ale i o dalších možnostech vzájemné česko-kazachstánské spolupráce.

Republika Kazachstán je dnes pro nás významným dodavatelem ropy, protože deset procent naší celkové spotřeby ropy k nám přichází právě z kazašských ropných polí.

Z diskuse vyplynuly i příležitosti v řadě dalších segmentů další možné spolupráce, které vnímám vedle modernizace a ekologizace energetiky a teplárenství především v oblasti dodávek technologií a zpracovatelských celků pro sektor kazachstánské zemědělské a potravinářské výroby,“ uvedl po jednání s premiérem Bakytzhanem Sagintajevem ministr Jan Mládek.

Ministr Jan Mládek dnes navštívil i areál výstaviště EXPO 2017. Jednal s předsedou Správní rady Národní korporace pro EXPO 2017 Akhmetzhanem Jessimovem.

EXPO 2017 s jeho zaměřením na budoucnost světové energetiky vnímáme jako velkou příležitost pro české výrobce a exportéry prezentovat se nejen v rámci euroasijského ekonomického prostoru a v prohloubení angažmá českých firem ve světě, protože EXPO 2017 bude celosvětovou událostí,“ řekl ministr Jan Mládek.

V rámci jeho návštěvy výstaviště EXPO 2017 slavnostně podepsali předseda Správní rady Národní korporace pro EXPO 2017 Akhmezthan Jessimov a komisař ČR pro EXPO 2017 Jan Krs smlouvu o účasti České republiky na výstavě EXPO 2017.

Jan Mládek si pak v doprovodu komisaře Jana Krse prohlédl prostory připravované české expozice výstavy EXPO 2017, která bude mít k dispozici téměř 300 metrů čtverečních výstavních ploch a plošně odpovídající prostory zázemí pro český výstavní tým.

Stavební příprava českého pavilonu na EXPO 2017 je dnes v podstatě hotova a probíhá výběrové řízení na dodavatele vlastní realizace.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP