Reklama

25. 9. 2017  |  Aktuality  |  Autor: MPO

Ministr Havlíček předloží dnes vládě Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice

Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží na schůzi vlády dokument Memorandum a navazující akční plán o budoucnosti automobilového průmyslu „Český automobilový průmysl 2025“, po jehož schválení bude předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Sdružení automobilového průmyslu Bohdanem Wojnarem toto Memorandum podepsáno.

„Jsem velmi rád, že se podařilo dotáhnout do zdárného konce – odbornou veřejností dlouho očekáváné – Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu ještě během mandátu této vlády. Podobu ekonomiky vedle průmyslové výroby budou stále více ovlivňovat služby a digitální technologie.

Tato změna staví automobilový průmysl, který je jedním z pilířů našeho hospodářství, před důležité otázky a nabízí budoucí příležitosti,“ uvedl ministr Jiří Havlíček.

I proto MPO společně se Sdružením automobilového průmyslu a dalšími resorty zpracovalo kromě Memoranda o budoucnosti také Akční plán „Český automobilový průmyslu 2025“. Ten se zabývá třemi oblastmi:  elektromobilitou, autonomními vozidly a digitalizací.

V rámci plánu bylo navrženo celkem 25 opatření, která se týkají především infrastruktury pro bezemisní vozidla, standardizace a právních aspektů automatizovaného řízení, vysokorychlostního internetu, digitálních a mobilních služeb a výzkumu a vývoje pro automobilový průmysl.

Podnět k vytvoření Memoranda a akčního plánu vznikl na Kolokviu o budoucnosti automobilového průmyslu ČR, které v únoru pořádalo v Mladé Boleslavi Sdružení automobilového průmyslu.

Kromě zástupců firem v oblasti automobilového průmyslu se jej zúčastnil předseda vlády, ministr průmyslu a obchodu, ministryně práce a sociálních věcí, ministr životního prostředí a koordinátor digitální agendy ČR. Hlavním tématem společného jednání byla právě příprava automobilového průmyslu na příchod digitalizace.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372