1/2024

Ministr Havlíček předloží dnes vládě Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice

| autor: MPO0

Ministr Havlíček předloží dnes vládě Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v České repu

„Jsem velmi rád, že se podařilo dotáhnout do zdárného konce – odbornou veřejností dlouho očekáváné – Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu ještě během mandátu této vlády. Podobu ekonomiky vedle průmyslové výroby budou stále více ovlivňovat služby a digitální technologie.

Tato změna staví automobilový průmysl, který je jedním z pilířů našeho hospodářství, před důležité otázky a nabízí budoucí příležitosti,“ uvedl ministr Jiří Havlíček.

I proto MPO společně se Sdružením automobilového průmyslu a dalšími resorty zpracovalo kromě Memoranda o budoucnosti také Akční plán „Český automobilový průmyslu 2025“. Ten se zabývá třemi oblastmi:  elektromobilitou, autonomními vozidly a digitalizací.

V rámci plánu bylo navrženo celkem 25 opatření, která se týkají především infrastruktury pro bezemisní vozidla, standardizace a právních aspektů automatizovaného řízení, vysokorychlostního internetu, digitálních a mobilních služeb a výzkumu a vývoje pro automobilový průmysl.

Podnět k vytvoření Memoranda a akčního plánu vznikl na Kolokviu o budoucnosti automobilového průmyslu ČR, které v únoru pořádalo v Mladé Boleslavi Sdružení automobilového průmyslu.

Kromě zástupců firem v oblasti automobilového průmyslu se jej zúčastnil předseda vlády, ministr průmyslu a obchodu, ministryně práce a sociálních věcí, ministr životního prostředí a koordinátor digitální agendy ČR. Hlavním tématem společného jednání byla právě příprava automobilového průmyslu na příchod digitalizace.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP