Ministr Havlíček předloží dnes vládě Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice

| autor: MPO0

Ministr Havlíček předloží dnes vládě Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v České repu

„Jsem velmi rád, že se podařilo dotáhnout do zdárného konce – odbornou veřejností dlouho očekáváné – Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu ještě během mandátu této vlády. Podobu ekonomiky vedle průmyslové výroby budou stále více ovlivňovat služby a digitální technologie.

Tato změna staví automobilový průmysl, který je jedním z pilířů našeho hospodářství, před důležité otázky a nabízí budoucí příležitosti,“ uvedl ministr Jiří Havlíček.

I proto MPO společně se Sdružením automobilového průmyslu a dalšími resorty zpracovalo kromě Memoranda o budoucnosti také Akční plán „Český automobilový průmyslu 2025“. Ten se zabývá třemi oblastmi:  elektromobilitou, autonomními vozidly a digitalizací.

V rámci plánu bylo navrženo celkem 25 opatření, která se týkají především infrastruktury pro bezemisní vozidla, standardizace a právních aspektů automatizovaného řízení, vysokorychlostního internetu, digitálních a mobilních služeb a výzkumu a vývoje pro automobilový průmysl.

Podnět k vytvoření Memoranda a akčního plánu vznikl na Kolokviu o budoucnosti automobilového průmyslu ČR, které v únoru pořádalo v Mladé Boleslavi Sdružení automobilového průmyslu.

Kromě zástupců firem v oblasti automobilového průmyslu se jej zúčastnil předseda vlády, ministr průmyslu a obchodu, ministryně práce a sociálních věcí, ministr životního prostředí a koordinátor digitální agendy ČR. Hlavním tématem společného jednání byla právě příprava automobilového průmyslu na příchod digitalizace.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK