1/2024

Mezinárodní energetická agentura otevírá své dveře partnerským zemím

| autor: MPO0

Mezinárodní energetická agentura otevírá své dveře partnerským zemím

Jedná se o země, které nejsou členy OECD, a nesplňují tedy podmínky pro plné členství v IEA. Doposud se k této formě spolupráce přihlásila Čína, Indie, Indonésie, Maroko, Singapur a Thajsko, jejichž zástupci představili energetickou politiku svých zemí včetně výzev, kterým čelí a benefitů, které by mohly plynout z užší spolupráce s IEA.

Pro agenturu je prohloubení a rozšíření spolupráce s partnerskými zeměmi jednou z hlavních priorit, jelikož stojí na důležité křižovatce, kdy měnící se globální energetické prostředí vede k novým výzvám překračujícím hranice jednotlivých zemí.

Rozšiřování prostřednictvím procesu asociací je i jedním z nosných témat nadcházejícího ministerského zasedání Řídící rady IEA nazvaném „Posílení energetické bezpečnosti pro udržitelný globální růst,“ a pořádaném pod švédským předsednictvím ve dnech 7. – 8. listopadu 2017 v Paříži.

Sekretariát IEA dále poprvé představil hlavní výstupy publikace Světový energetický výhled 2017, jejíž oficiální mezinárodní prezentace je naplánována na 14. listopad 2017 v Londýně. V následných měsících lze očekávat prezentaci v dalších členských zemích, včetně České republiky.

Více informací o IEA naleznete na oficiální webové stránce: https://www.iea.org/.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP