Reklama

13. 12. 2016  |  Publicistika  |  Autor: Pavel Mohrmann

MBÚ není správný směr

Jak jsme již naznačili v článku Duhová víla kulhá na obě nohy z minulého týdne, je cesta nakládání s komunálními odpady směrem k mechanicko-biologickým úpravnám nemoudrá. Moderní odpadářské země tuto variantu nakládání buď nikdy nedopustili, nebo od ní velmi rychle ustupují.

Není možné si myslet, že všechny odpady zrecyklujeme – aniž bychom zpochybňovali, že recyklace má přednost před energetickým využitím. A to ani v případě, že bude konečně přijata nová odpadová legislativa a že vlivem toho začnou firmy jako SUEZ intenzivně investovat do recyklačních technologií,“ říká Zdeněk Horsák, generální ředitel SUEZ Využití zdrojů a.s.

Nutnost hledání dalších řešení pro odpady po zákazu skládkování si již uvědomili i ekologové. Hnutí DUHA je prezentuje ve své nové studii. Ovšem při svém hledání se vydává nesprávným směrem, směrem mechanicko-biologické úpravy odpadů.

Odpadářské firmy obecně vítají posun v úvahách Hnutí DUHA a konkrétně společnost SUEZ Využití zdrojů ztotožňuje se se záměrem zvýšit recyklaci odpadů směřující k materiálovému využití a ochraně zdrojů.

"S ohledem na naše bohaté zkušenosti s reálnou výrobou alternativního paliva (SUEZ v EU vyrábí více než 1,6 milionů tun alternativního paliva) v UK, Německu, Holandsku, Francii, Polsku a také v ČR pro potřeby tepláren, spaloven i cementářských pecí, ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372