2/2023

Listopadová Priorita přináší výhodné půjčky, nové dotační výzvy a úspěšné projekty

| autor: SFŽP0

Listopadová Priorita přináší výhodné půjčky, nové dotační výzvy a úspěšné projekty

Takzvané inovativní finanční nástroje, nebo srozumitelněji půjčky z EU, jsou zřejmě budoucností při financování environmentálních projektů.

Ačkoliv nejsou vždycky na prvním místě, jsou důležité. Mrkněte se proto na další výzvy, které jsme pro vás připravili. Peníze můžete čerpat třeba na domovní čistírny odpadních vod, obce si mohou pořídit vozidla na alternativní pohon a mnohé další.

Bohuslav Sobotka, premiér končící vlády, bilancoval s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem uplynulé čtyři roky. Výsledky práce ministerstva i Fondu jsou vidět. Příkladem může být například výměna více než dvaceti tisíc starých kotlů za mnohem ekologičtější. A další tisíce budou ještě vyměněny. I o tom si můžete přečíst v našem měsíčníku.

Bohužel nepřinášíme jenom pozitivní zprávy. Věnujte prosím pozornost upozornění na neférové jednání některých poradenských společností. Podávají špatné informace, případně požadují úhradu za provedené práce ještě před samotným posouzením záměru poskytovatelem. Dejte si na ně prosím pozor.

Dále se v Prioritě dočtete o mnohých úspěšných projektech. Komiksový Smokeman vám poradí, jak správně topit. A naší reportáží se můžete vydat do Moravského krasu nebo se seznámit s mikroby, kterým chutná plast.

Priorita 11/2017

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP