1/2024

Letní čtení: Nové číslo Zpravodaje MŽP se věnuje suchu

| autor: MŽP ČR0

Letní čtení: Nové číslo Zpravodaje MŽP se věnuje suchu

Zpravodaj představuje příklady dobré praxe - realizovaných projektů, díky kterým se problémy se suchem daří překonávat. Grafickou podobu Zpravodaje MŽP jsme opět vylepšili, tentokrát ho posíláme v jednostranné variantě, vhodnější pro čtení na monitoru.

Úvodní článek rekapituluje loňský rok ve vztahu k dlouhodobému pozorování, stav vody, se kterým jsme vstupovali do roku letošního a předkládá varianty budoucího vývoje. Fakta připravili odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu.

Adaptační opatření na probíhající klimatickou změnu jsou finančně i stavebně náročná, proto s nimi pomáhají evropské programy OPŽP, ale i národní programy našeho ministerstva a finance ze Státního fondu životního prostředí ČR. Odborným garantem projektů je pak Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Co je možné pro naše území a adaptaci prakticky udělat, si přečtete v tomto čísle Zpravodaje.

Sčítá se každá kapka ke kapce, takže samozřejmě dále běží programy pro domácnosti a zahrádkáře na zachytávání dešťové vody, šetření s pitnou vodou přes využívání přečištěné odpadní vody, tzv. "šedé".

Ministr Brabec také podnikl cestu po Jihomoravském kraji, kde si prohlédl netradiční novátorské projekty v několika lokalitách, které mají obecnou využitelnost a mohou být pro firmy, obce i města inspirací.

A na závěr vás všechny zveme na podzimní Ekofilm do Brna, kde si můžete prohlédnout putovní výstavu Voda a civilizace, která měla premiéru na pražské Kampě a na velkoformátových fotografiích nabízí řadu zajímavých pohledů a faktů o vodě na celém světě.

Přejeme vám pěkné léto a inspirativní čtení na stránkách ZPRAVODAJE MŽP.

Pokud máte zájem odebírat Zpravodaj MŽP do své e-mailové schránky, může napsat na adresu zpravodaj@mzp.cz, kde také uvítáme vaše komentáře a nápady na další témata, která vás zajímají.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP