1/2022

Květnová Priorita je o energiích a o vodě

| zdroj: SFŽP0

priorita.png
zdroj: sfzp.cz

Jak podpořit domácnosti, aby nespadly do energetické chudoby? Jak dotace podporují stavbu obnovitelných zdrojů energie? Na tyto otázky najdete odpověď v nové vydání časopisu Priorita.

Česká republika úspěšně pokračuje v čerpání peněz z Modernizačního fondu, který podporuje přechod na čistší energetiku. Podporu už získalo mnoho fotovoltaických elektráren, velkých i malých. I díky úspěšnému čerpání se podařilo obhájit další peníze z Modernizačního fondu, což znamená další peníze pro bezuhlíkovou energetiku. Kromě již spuštěných se připravují také dotační výzvy pro komunitní energetiku nebo modernizace veřejného osvětlení v obcích.

Druhým tématem aktuálního vydání je voda v různých podobách. V Úspěšném projektu se podíváme do Prostějova, kde zachytávají vodu ze střechy sportovní haly a používají ji na místě. Na dešťovku se zaměřuje i projekt v Brně. Jak zadržet vodu v krajině řešili na Broumovsku i v Jablonném v Podještědí.

Podrobněji se také věnujeme invazním druhům. Každý, kdo doma chová takový druh, by jej měl registrovat. Na invazní druhy v hnědouhelných lomech se zaměřuje i výzva Norských fondů.

S reportáží se podíváme do jizerskohorských bučin, ve kterých byly obnoveny stezky. V rubrice Zahraničí zamíříme na Bali, v jiné rubrice se podíváme na to, zda může být mobilní telefon šetrný k životnímu prostředí.

Prioritu můžete dostávat zdarma do schránky, elektronicky e-mailem nebo si ji přečíst na webu www.priorita.cz.

PRIORITA 5/2022 ke stažení>

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO