Tag: ENERGETICKÁ CHUDOBA

TK.jpg

Aktuality / Energie / 25. 4. 2022

Chceme být lídry v podpoře českých domácností proti energetické chudobě, shodli se ministři Hubáčková a Jurečka

Česká republika řeší aktuálně mnoho naléhavých problémů. Jedním z nejpalčivějších je energetická nezávislost a snížení spotřeby fosilních paliv z ruských zdrojů. Dalším je růst cen energií s jeho sociálními dopady. Proto vláda musí podporovat jak energetické úspory, tak i sociálně slabé obyvatele, na které ceny energií dopadají nejvýrazněji.

thermostat-g02ceb3ba8_640.jpg

Aktuality / Energie / 21. 4. 2022

Více než čtvrtina domácností v USA měla v roce 2020 obtíže pokrýt své energetické potřeby

S raketovým růstem cen energetických komodit se téma energetické chudoby stává stále aktuálnějším, a to zejména v regionech závislých na dovozu zemního plynu či dalších komodit. Přestože se ceny plynu a elektřiny drží ve Spojených státech stále na výrazně nižší úrovni než například v Evropě, i tamní domácnosti mohou mít problémy pokrýt své energetické potřeby. Podle posledního průzkumu z roku 2020 uvedla více než čtvrtina tamních domácností, že měla obtíže se zajištěním svých energetických potřeb.

thermostat-gc82d73a3b_640.jpg

Aktuality / Energie / 15. 1. 2022

Německo chce vyčlenit přes 100 milionů eur na pomoc domácnostem ohroženým energetickou chudobou

Vysoké ceny energetických komodit na velkoobchodních trzích, které se již promítají do koncových cen odběratelů, již pomalu začínají trápit i odběratele na západě Evropy. Podle informací agentury Reuters německá vláda připravuje dávku pro nízkopříjmové domácnosti, aby jim pomohla vyrovnat se zejména s vyššími náklady na vytápění.

1Z6_6932-do-textu.jpg

Aktuality / Energie / 7. 1. 2022

Vláda připravila změny v příspěvcích na bydlení na pomoc s energetickou chudobou

Domácnostem ohroženým v letošním roce tzv. energetickou chudobou mají pomoci změny v zákoně o státní sociální podpoře. Návrh jeho novely schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 5. ledna 2022. Do Parlamentu vláda pošle rovněž návrh na zmrazení platů ústavních činitelů, soudců a státních zástupců v letošním roce. Odsouhlasila také protiepidemické opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se nařizuje plošné testování všech zaměstnanců a OSVČ dvakrát týdně.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS