Tag: ENERGETICKÁ CHUDOBA

EVVO

Aktuality / 21. 10. 2023

Ekovýchova v kontextu s aktuálními sociálními otázkami byla tématem 6. ročníku konference EVVO

Aktuální sociální problémy jako energetická chudoba, sociální i zdravotní znevýhodnění, klimatická migrace, klimatická spravedlnost a spolu s nimi i otázka, jak je zohledňovat v současné ekovýchově, se diskutovaly na 6. Národní konferenci EVVO. Největší setkání pedagogických pracovníků v environmentální oblasti tradičně organizují environmentální vzdělávací organizace Lipka a Ministerstvo životního prostředí.

mzp_hladik_jurecka_energie01

Aktuality / Energie / 30. 8. 2023

Energetická krize zcela neskončila

Průměrná domácnost v České republice čelila mezi červnem 2021 a 2023 inflaci cen energií ve výši 61,5 %, nejvíce zasaženou skupinou byli penzisté a také neúplné či nízkopříjmové rodiny. Nejvyšší absolutní ztrátě disponibilního příjmu čelili vlastníci domů. Při zohlednění čistého příjmu různých socio-ekonomických skupin průměrná domácnost ztratila 5,6 % svého čistého příjmu. Vyplývá to z analýzy Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí.

TK.jpg

Aktuality / Energie / 25. 4. 2022

Chceme být lídry v podpoře českých domácností proti energetické chudobě, shodli se ministři Hubáčková a Jurečka

Česká republika řeší aktuálně mnoho naléhavých problémů. Jedním z nejpalčivějších je energetická nezávislost a snížení spotřeby fosilních paliv z ruských zdrojů. Dalším je růst cen energií s jeho sociálními dopady. Proto vláda musí podporovat jak energetické úspory, tak i sociálně slabé obyvatele, na které ceny energií dopadají nejvýrazněji.

thermostat-g02ceb3ba8_640.jpg

Aktuality / Energie / 21. 4. 2022

Více než čtvrtina domácností v USA měla v roce 2020 obtíže pokrýt své energetické potřeby

S raketovým růstem cen energetických komodit se téma energetické chudoby stává stále aktuálnějším, a to zejména v regionech závislých na dovozu zemního plynu či dalších komodit. Přestože se ceny plynu a elektřiny drží ve Spojených státech stále na výrazně nižší úrovni než například v Evropě, i tamní domácnosti mohou mít problémy pokrýt své energetické potřeby. Podle posledního průzkumu z roku 2020 uvedla více než čtvrtina tamních domácností, že měla obtíže se zajištěním svých energetických potřeb.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP