1/2021

Kvalitní pitná voda 24 hodin denně

| autor: Oldřich Vlasák, SOVAK ČR0

Kvalitní pitná voda 24 hodin denně

Oslavy 30 let vyvrcholí na podzimní konferenci Provoz vodovodů a kanalizací 2019, kterou pořádá SOVAK ČR ve dnech 5. – 6. 11. 2019 v Parkhotelu Plzeň Congress Center pod záštitou Ing. Miroslava Tomana, CSc., ministra zemědělství, Mgr. Richarda Brabce, ministra životního prostředí, Ing. Josefa Bernarda, hejtmana Plzeňského kraje, a Mgr. Martina Baxy, primátora města Plzně.

Za dobu 30 let se SOVAK ČR vyprofiloval jako seriózní zástupce vodárenského sektoru a stal se důležitým partnerem při jednáních a diskusích se zástupci veřejné správy ve snaze nalézt nejvhodnější řešení aktuálních problémů oboru. Úloha spolku je nepostradatelná rovněž při tvorbě strategických vizí pro rozvoj vodohospodářství.

Je také zapotřebí uvést, že vlastní požadavky na kvalitu pitné vody, dodávané veřejnými vodovody v České republice jsou v mnoha ohledech přísnější než předpisy evropské. Navíc Česká republika jako jeden z mála členských států Evropské unie má od minulého roku legislativně zavedené povinné posouzení rizik celého systému zásobování pitnou vodou – od zdroje vody až po kohoutek spotřebitele.

Kvalitní pitná voda je k dispozici u koncového zákazníka v prakticky neomezeném množství 24 hodin denně. V evropském srovnání patříme ve vodárenském sektoru mezi špičku Evropské unie. 

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo