2/2023

Krnov: Bioodpad může třídit více lidí

| autor: Město Krnov0

Krnov: Bioodpad může třídit více lidí

„Na konci loňského léta jsme třídění bioodpadu zavedli v ulicích Svatováclavské, Tyršově, Nerudově, Fügnerově, Nábřežní, Zeyerově, Lázeňské a na náměstí Míru. Pilotní projekt se osvědčil, mezi občany setkal s příznivým ohlasem, a proto ho letos rozšíříme,“ uvedla Pavla Hájková z odboru životního prostředí.

Vybrány byly opět oblasti rodinných domů se zahradami. „Jde o zónu ulic Tolstého, Kolofíkovy, Hřbitovní, Poděbradovy, Myslbekovy, Pivovarské a U tratě, kde je zhruba 80 domů.

Druhou lokalitou je oblast se 185 domy v ulicích Jiráskově, Hořicově, Svatopluka Čecha, Máchově, Puškinově, Wolkerově, Seifertově, Křižkovského, Rooseveltově, Maxima Gorkého a na Janáčkově náměstí,“ upřesnila Pavla Hájková.

Aby pracovníci odboru životního prostředí zjistili skutečný zájem obyvatel, provedou ve vybraných lokalitách průzkum. Do domovních schránek vhodí informační leták s kontakty, kam se mají zájemci o hnědé popelnice obrátit.

„Podmínkou pro přidělení nádoby je, že musí být umístěna na pozemku žadatele. Trvalé ponechání nádob na chodníku před domem není přípustné. Ten, kdo popelnici dostane, totiž bude zodpovídat za její obsah, který je přesně daný,“ řekla Pavla Hájková.

Potvrdit svůj zájem o přidělení hnědé popelnice mohou občané telefonicky na čísla 554 697 325, 554 697 326, formou sms na tel. č. 731 681 554 nebo také na e-mail phajkova@mukrnov.cz. V případě písemného sdělení je třeba uvést příjmení a ulici s číslem popisným.

„Požadavky budeme shromažďovat do 28. února. Na základě projeveného zájmu pak příslušný počet popelnic nakoupíme a svážet odpad bychom chtěli začít od dubna. Konkrétní termín ještě upřesníme,“ dodala Pavla Hájková.

Hnědé popelnice jsou určeny na bioodpad a kromě trávy, listí, natí ze zeleniny, kávového a čajového odpadu nebo pilin do nich mohou lidé vhazovat třeba i plevel a větve o průřezu do dvou centimetrů a dlouhé do 25 centimetrů. Vytříděný odpad je odvážen do provozovny společnosti Elio Slezsko v Holasovicích, která bioodpady kompostuje. 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP