2/2023

Královéhradecký kraj podpoří výměnu zastaralého vytápění dalšími 157 miliony korun

| zdroj: Královéhradecký kraj0

Královéhradecký kraj podpoří výměnu zastaralého vytápění dalšími 157 miliony korun

Zřejmě poslední možnost čerpat podporu na výměnu nevyhovujícího kotle na tuhá paliva budou mít lidé letos na konci srpna či začátkem září, kdy kraj rozdělí finanční prostředky z evropských i státních zdrojů v souhrnné částce okolo 130 milionů korun.

Žádat o podporu na výměnu starého kotle na tuhá paliva mohli občané Královéhradeckého kraje zatím naposledy v září loňského roku, kdy se jim otevřela již sedmá výzva kotlíkových dotací. Na krajský úřad dorazilo 1406 žádostí.

„Podmínky dotačního programu splnilo 1338 žádostí v celkovém objemu 157 milionů korun. Rozhodli jsme se vyhovět všem žadatelům a původní alokovanou částku 150 milionů jsme navýšili o zhruba sedm milionů korun,“ říká radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Předmětem podpory je výměna nevyhovujícího kotle na tuhá paliva 1. nebo 2. emisní třídy za: kotel spalující výhradně biomasu (ruční i automat), tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel. Podpora může dosáhnout až 80 procent nákladů – nejvýše však 120 tisíc korun.

Královéhradecký kraj otevře další výzvu pro podávání žádostí o kotlíkovou dotaci letos na konci srpna či začátkem září. Bližší podmínky budou včas zveřejněny na webu Královéhradeckého kraje a dotačním portálu.

Foto: kr-kralovehradecky.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP