1/2024

Královéhradecký kraj hospodaří s energiemi kraj efektivně. Potvrzuje to certifikát ISO

| autor: Královéhradecký kraj0

Královéhradecký kraj hospodaří s energiemi kraj efektivně. Potvrzuje to certifikát ISO

Hejtman Jiří Štěpán a radní pro investice a majetek Václav Řehoř ho slavnostně převzali z rukou Jana Svobodníka ze společnosti Qualiform, a. s.

„Pro kraj je zisk tohoto certifikátu dobrou vizitkou. Efektivním hospodařením s energiemi uspoříme finanční prostředky, které můžeme použít jinde, například k investicím do majetku nebo nových technologií,“ zhodnotil hejtman Jiří Štěpán.

Vedení kraje se pro systematické hospodaření s energiemi rozhodlo v roce 2006 a do procesu bylo zapojeno 99 organizací napříč všemi odvětvími, tedy ze školství, zdravotnictví, sociální oblasti, kultury a správy majetku.

Managementu hospodaření s energiemi se věnoval tým pracovníků krajského úřadu a Centra investic, rozvoje a inovací. Zásluhu na ocenění pak mají především energetičtí manažeři jednotlivých organizací, kteří navrhovali opatření ke snížení spotřeby energií a kontrolovali hospodárnost provozu.

V závěru loňského roku se uskutečnil certifikační audit, který skončil ziskem certifikátu dle ISO 50001 na dobu tří let, po které musí proběhnout recertifikační audit.

„Získáním certifikátu pro nás vše začíná, protože musíme tento systém udržovat provozuschopný a snažit se ho neustále zlepšovat,“ doplnil radní Václav Řehoř.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA