1/2024

Konference představila podobu fondů EU v příští unijní sedmiletce

| zdroj: MMR0

coins-1726618_640.jpg
zdroj: Pixabay

Ministerstvo pro místní rozvoj uspořádalo 8. prosince online konferenci ukazující novou podobu evropských fondů v České republice v příštích letech. Ucelené informace pro české žadatele připravil Národní orgán pro koordinaci (MMR) společně s partnery zastupujícími chystané operační programy a další nástroje. Konference zároveň představila i aktuální stav příprav nového programového období.

„Zaměřili jsme se hlavně na představení budoucích operačních programů, které většinou navazují na programy, které už úspěšně čeští žadatelé využívali v posledních letech. Mezi ně patří například IROP, OP Doprava, OP Životní prostředí a další. K dispozici budou i další zdroje, jako je Fond na podporu oživení a odolnosti nebo Modernizační fond, kterým jsme také dali prostor. Doufáme, že konference divákům poskytla co nejucelenější obraz o budoucí podobně evropských fondů u nás,“ uvedla po skončení akce Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů MMR .

I přes intenzivní přípravy na národní úrovni jsme bohužel nuceni čekat na schválení stěžejní evropské legislativy, bez které nemohou být jednotlivé programy ani zastřešující Dohoda o partnerství dokončeny. Bohužel to vypadá, že legislativa bude schválena nejdříve na jaře 2021, a to znamená, že i přes intenzivní přípravu programů by první výzvy mohly být zveřejněny možná až v roce 2022,“ dodala Grabmüllerová.

Konference Evropské fondy po roce 2020: Budoucnost politiky soudržnosti se živě vysílala na webu www.dotaceEU.cz/Evropskefondypo2020, kde bude následně k dispozici i její záznam.

V přehledné formě představuje možnosti podpory v programovém období 2021-2027 leták Evropské fondy v České republice 2021-2027.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA