1/2024

Konec plastových lahví na vodu v Evropském parlamentu

| autor: TZ Evropského parlamentu0

Konec plastových lahví na vodu v Evropském parlamentu

Předsednictvo Evropského parlamentu v pondělí rozhodlo o postupném ukončení používání všech plastových lahví na vodu a dalších plastových jednorázových předmětů používaných v jídelnách, a to v souladu s úsilím EU o oběhové hospodářství a strategií pro odpady z plastů .

Rozhodnutí je konečnou fází projektu, který již zahrnul instalace 166 vodních fontán ve svých budovách a omezení nabídky plastových láhví na schůzkách trvajících méně než 1,5 hodiny.

Předseda a 14 místopředsedů Parlamentu (předsednictvo) se rozhodli postupně zrušit používání plastových lahví na všech schůzkách a neposkytovat je již na velkých akcích.

Stravovací závody v parlamentu budou také postupně odstraňovat plastové kelímky, příbory a další předměty a nahrazovat je biologicky rozložitelnými nebo recyklovatelnými.

"Jsem velmi rád, že Parlament s tímto rozhodnutím udává příklad v boji za snižování množství plastového odpadu", uvedla Heidi Hautala, viceprezidentka Greens / EFA, FI, odpovědná za EMAS (schéma pro ekologické řízení a audit).

Postupné ukončení bude zahájeno v červenci 2019 a budou respektovat stávající smluvní závazky.

Zdroj: http://www.europarl.europa.eu/news/cs/press-room/20180613IPR05703/end-of-plastic-water-bottles-at-european-parliament

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ