1/2021

Komise přestavila svůj program na příští rok

| zdroj: Cebre0

flags-gc7d9b5b50_640.jpg
zdroj: pixabay

Evropská komise přestavila svůj pracovní program na rok 2022, který obsahuje 42 nových iniciativ pokrývajících všech 6 prioritních oblastí nové Komise.

Co se týče Zelené dohody pro Evropu, bude Komise pokračovat v implementaci balíčku Fit for 55, navrhne rámec pro certifikaci pohlcování uhlíku a bude pokračovat také s podporou mobility s nulovými emisemi, např. přezkumem emisních norem CO2 pro těžká nákladní vozidla. Co se týče podpory oběhového hospodářství, představí Komise iniciativu zaměřenou na právo na opravu. V digitální oblasti chystá Komise přestavit akt o kybernetické odolnosti, akt o čipech a také nástroj pro mimořádné situace na jednotném trhu, který by měl zabránit narušením v oblasti hospodářské soutěže.

Kromě toho chce Komise v příštím roce představit např. iniciativu o adekvátním minimálním příjmu, evropský akt o svobodě sdělovacích prostředků, iniciativu zaměřenou na usnadnění podnikům v EU v přístupu ke kapitálu nebo novou strategii pro mezinárodní angažovanost v oblasti energetiky. Kromě toho Komise oznámila, že bude plně uplatňovat zásadu „jeden přijmout – jeden zrušit“, kdy při představení nového legislativního návrhu omezí v dané oblasti určité povinnosti.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo