1/2024

Kdy budou vydány všechny prováděcí předpisy k odpadové legislativě?

| autor: Martina Jandusova0

mulltonnen-3979757_640.jpg
zdroj: Pixabay

Ačkoliv prováděcí předpisy k nově přijatým odpadovým zákonům teprve vznikají, Jan Maršák, ředitel odboru odpadů na Ministerstvu životního prostředí, na webináři České asociace oběhového hospodářství k odpadovým předpisům upřesnil, v jakém časovém horizontu je můžeme očekávat.

Je možné říci, že s většinou prováděcích předpisů se mohli již všichni zainteresování seznámit,“ říká Jan Maršák. Valná většina prováděcích vyhlášek totiž již prošla alespoň mezirezortním připomínkovým řízením. Ve Sbírce zákonů byl publikován první předpis, kterým je Katalog odpadů. Druhý je v současné chvíli těsně před publikací, po něm budou následovat další.

Předpokládáme, že v horizontu března – dubna by všechny předpisy mohly být ve Sbírce zákonů,“ uvádí Maršák a pokračuje: „Je důležité k tomu říci, že se snažíme o to, aby předpisů bylo daleko méně, než v předcházející legislativě.“

To by se mělo projevit zejména v zákoně o odpadech, jelikož Ministerstvo plánuje pouze jednu hlavní prováděcí vyhlášku, ve které budou zakomponovány všechny zásadní věci .

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP