2/2023

Kam směřuje průmysl v 21. století?

| autor: Tisková zpráva MPO0

Kam směřuje průmysl v 21. století?

V rámci konference konané od 28. září do 1. října 2016 vystoupil ministr Jan Mládek jako hlavní řečník panelu věnovaného průmyslové politice ve střední a východní Evropě. 

Představil priority české průmyslové politiky, výzvy spojené s nástupem čtvrté průmyslové revoluce a koncepci Průmysl 4.0.

"Například v automobilovém průmyslu, potravinářství nebo ve strojírenství umožní zavedení koncepce Průmyslu 4.0 optimalizovat celý výrobní proces a bude možné vyrobit i v plně automatizovaných výrobních provozech zboží na míru dle přání zákazníka. Současně dojde ke zkrácení času výroby stejně jako ke snížení nákladů. Digitalizace výroby přinese více možností práce na dálku. Dojde ke vzniku tzv. "chytrých továren", kde budou vznikat "chytré produkty". Otevře se prostor pro nové kreativní cesty tvorby přidané hodnoty a vzniku nových obchodních modelů, " uvedl ministr Jan Mládek.

Dalšími diskutujícími byli zástupci univerzit a státní správy ze zemí bývalé Jugoslávie, např. z Kosova, Makedonie a Chorvatska.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP