Reklama

20. 7. 2016  |  Publicistika  |  Autor: Zach Bernstein

Jak podpořit snahy o čistou vodu, bezpečnější chemické látky a vhodná opatření v oblasti klimatu

V souvislosti s blížícími se listopadovými volbami se nás mohou zmocnit obavy, že intenzivní politické debaty ve Washingtonu i v jednotlivých státech budou mít značný dopad na podnikatelskou sféru. Dobrou zprávou ovšem je, že názory podnikatelů na otázky udržitelnosti by mohly pomoci k tomu, aby se dané sváry takříkajíc pohnuly z místa.

Americká rada pro udržitelné podnikání (ASBC) požaduje, aby se firmy ještě předtím, než předstoupí před Kongres a předloží své názory zákonodárcům, zaměřily na níže uvedené tři otázky. Stejnými tématy se ostatně ASBC zabývá také ve spolupráci s mnoha dalšími organizacemi. 

Boj za čistou vodu

Minulý měsíc se Senátní výbor pro malé podniky a drobné podnikání zabýval Směrnicí pro čistou vodu z pera americké Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) a jejími možnými dopady na malé a střední podniky.

Frank Knapp, prezident a generální ředitel Obchodní komory Jižní Karolíny pro malé podniky a spolupředseda ASBC, ovšem potvrdil, že daná směrnice je pro malé a střední podniky důležitá.

Co je v sázce

Jak Knapp poznamenal ve svém příspěvku, čistá voda představuje klíčový zdroj pro všechny podniky i pro místní ekonomiku.

Zeptejte se například malých a středních podniků z Charlestonu v Západní Virginii, jak to u nich vypadalo po úniku chemikálií do řeky Elk v roce 2014, kdy bylo nutné uzavřít nejen zásobování vodou, ale také postižené firmy, což místní ekonomiku denně přišlo na 19 milionů dolarů,“ uvedl Knapp (PDF).

Mimoto poukázal na průzkum ASBC, z nějž vyplynulo, že 80 procent majitelů malých podniků v celé zemi směrnici EPA podpořilo a 71 procent pak uvedlo, že ochrana čisté vody je nezbytná k růstu – oproti 6 procentům respondentů, kteří s tímto názorem nesouhlasili.

Co můžete udělat vy

Jednání však rovněž poukázalo na to, že řada členů Kongresu podle všeho věří, že podnikání prospěje, pokud budou směrnice určené k ochraně vodních toků naší země, dále blokovat.

Od firmy, jako je ta vaše, tak potřebují slyšet, že v praxi tomu tak není. Již dnes se proto připojte k podnikatelské kampani na podporu čisté vody.

Podpora stabilních a bezpečných programů užívání chemických látek

Minulý měsíc získala ASBC ocenění agentury EPA Podporovatel roku za podporu programu Bezpečnější volba, který daná agentura realizuje. 

Jedná se o program dobrovolného označování s cílem podpořit výrobky, které splňují vyšší, bezpečnější standard ochrany a vlivu na životní prostředí.

Ocenění jsou udělována podnikům a organizacím, které pomohly zvýšit bezpečnost chemických látek prostřednictvím účasti v programu Bezpečnější volba nebo jeho propagace. 

EPA rovněž ocenila členy ASBC Seventh Generation a Ashkin Group. Společnost Earth Friendly Products, která je rovněž členem ASBC, pak toto ocenění získala v roce 2015.

Co je v ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372