2/2023

Inspektoři ČIŽP provedli 64 kontrol rekreačních objektů v oblasti Šumavského národního parku

| autor: Česká inspekce životního prostředí0

Inspektoři ČIŽP provedli 64 kontrol rekreačních objektů v oblasti Šumavského národního parku

22 inspektorů provedlo 64 kontrol, kdy v 10 případech nebyl nikdo zastižen, příp. byla provozovna uzavřena. Z 54 provedených kontrol byla čtvrtina (12 subjektů) v pořádku, což bylo zjištěno přímo na místě. S ostatními zařízeními je ČIŽP v jednání.

„Ve zbylých případech jsme při kontrole požadovali doklady, které nám nebyly při neohlášeném dozoru předloženy. Kontrolované subjekty je mají předložit během září a října,“ řekl Vladimír Jiráček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Českých Budějovicích.

Českobudějovičtí inspektoři, pod jejichž dozor kontrola spadá, nyní zpracovávají došlou vodoprávní dokumentaci, na jejímž základě bude nebo nebude vedeno přestupkové řízení. „Nejčastějším přestupkem je absence vodoprávních povolení k odběru podzemních vod a kvypouštění vod odpadních. Neuspokojivá je také úroveň čištění odpadních vod na domovních čistírnách,“ uvedl Jiráček. 

Dodal, že největším problémem se jeví turisticky silně navštěvovaná obec Nové Hutě, kde tato problematika v čištění odpadních vod přetrvává už delší dobu. Přípravné práce pro výstavbu centrální ČOV se ale v důsledku majetkoprávních vztahů stále odsouvají.

Konečné vyhodnocení kontrol bude ke konci roku 2018.

Zdroj: ČIŽP

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP