1/2024

I v době pandemie proběhla oceňování

| autor: František Vörös – konzultant0

winner-1445797_640.jpg
zdroj: Pixabay

Cirkulární ekonomika, úspora energií a inovace nabízejí chemickým společnostem unikátní příležitost pro růst i ve stávajících výrobních jednotkách. Z analýzy agentury Accenture vyplývá, že z 200 technologií pro výrobu 80 hlavních produktů bylo realizováno po roce 1985 v Evropě pouze 4 % jednotek, v USA 9 %, zatímco v severovýchodní Asii 70 %. Stručně řečeno – v inovacích Evropa zaostává.

Největším světovým poskytovatelem nezávislých informací o petrochemii, včetně výroby plastů je ICIS – Independent Commodity Inteligence Servis. Zaměstnává 600 expertů v sídlech v Londýně, Houstonu, New Yorku, Singapuru, Šanghaji, Kantonu, Pekingu, Bombaji, Tokiu, Karlsruhe a Milaně. Mezi uznávané experty se zaměřením na plasty patří bloger John Richardson.

Tato agentura vydala v těchto dnech podrobnou zprávu „ICIS Top 100 Chemical Companies" za rok 2019. Konstatuje, že v důsledku globálního zpomalení výroby a nadměrných kapacit na klíčových trzích s komoditními chemikáliemi v loňském roce došlo k poklesu tržeb těchto společností o 4,9 %. V seznamu nejsou uvedeny společnosti vyrábějící průmyslové plyny a hnojiva. První místo v žebříčku obhájila německá společnost BASF, na druhém místě se umístil čínský Sinopec, následovaný americkým Dow.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA