Reklama

13. 12. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: Ing. Milan Vágner

Hongkong uvedl do provozu největší spalovnu městských kalů na světě

V Hongkongu byl v polovině tohoto roku uveden do provozu T-Park, největší spalovna městských kalů na světě. Unikátní zařízení s fluidní spalovnou je soběstačné.

Zahrnuje parní elektrárnu, odsolovací zařízení mořské vody a čističku odpadní vody. Stavba s architektonickým řešením ve tvaru mořské vlny získala řadu ocenění a slouží kromě průmyslového využití i jako vzdělávací středisko a lázně s bazénem pro veřejnost, nehledě na parkovou úpravu okolí.

"Výstavba T-Parku trvala pět roků a stála 5 mld. HKD (16,4 mld. Kč). Písmeno T v názvu znamená „transformation“, změnu chování lidí k využívání odpadového hospodářství a obnově zdrojů v souladu s heslem „waste-to-energy“, uvedl zástupce ředitele spalovny při uvítání návštěvy diplomatů, kterou zorganizoval Diplomatický protokol místní vlády.

Technologie spalovny byla dodána z Rakouska a spalovnu provozuje na příštích 15 let dceřiná firma francouzské společnosti Veolia. Budova získala ocenění za architektonické řešení i za energeticky úsporná a soběstačná řešení, využívajíce ekologické a recyklované materiály.

T-Park využívá nejmodernější technologii fluidní spalovny s denním výkonem 2000 tun kalů. Hongkong denně „vyprodukuje“ 3 miliony m3 odpadní vody, ze které vznikne 1200 tun kalů. S ohledem na současnou potřebu je výkon spalovny využíván na uvedených 1200 tun, ale zařízení zajistí zpracování rostoucího objemu městských kalů až do roku ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372