1/2023

Evropská unie a Bill Gates spojí síly v oblasti udržitelné energetiky

| autor: Jan Votruba| zdroj: oenergetice.cz0

800px-Bill_Gates_MSC_2017.jpg
zdroj: wikimedia.org

Evropská komise oznámila spolupráci s programem Billa Gatese s cílem podpory a otevření dveří pro nové investice v oblasti čistých technologií a projektů pro udržitelnou energetiku. Celkově se bude jednat o investice v hodnotě až jedné miliardy dolarů za pětileté období 2022-2026.

Evropská komise oznámila ve své tiskové zprávě spolupráci s Breakthrough Energy spadající do uskupení společností Billa Gatese. Ursula von der Leyenová a Bill Gates prohlásili, že budou pokračovat v již několikaleté spolupráci, nyní v novém měřítku, a v příštích měsících dají dohromady program celé spolupráce, který by mohl být představen na konferenci COP26 v listopadu.

„S evropským Zelenou dohodou se chce Evropa stát prvním klimaticky neutrálním kontinentem do roku 2050. A Evropa má také ohromnou příležitost stát se kontinentem pro inovace v oblasti klimatických změn. Proto jsem ráda, že jsme spojili síly s Breakthrough Energy,“ prohlásila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Cílem spolupráce je podpořit projekty a technologie, které jsou v současné době příliš nákladné, aby mohly soupeřit s klasickými technologiemi v oblasti fosilních paliv.

Jak bylo výše zmíněno, nejedná se o první spolupráci mezi starým kontinentem a americkým miliardářem v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelné energetiky. V roce 2019 Evropská unie vytvořila jiný fond s podporou Billa Gatese, ale tehdejších 100 milionů dolarů se nedá se současným spojením vůbec porovnávat.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS